Movitým investorům se otevřela nová možnost, jak investovat do východoevropských akciových trhů, které letos svým růstem dokonce předčily některé západní trhy. K desítkám tuzemských fondů pro takzvané kvalifikované investory - tedy pro ty, kteří si mohou dovolit investovat kolem tří milionů korun - přibyl další, zaměřený hlavně na akciové tituly v regionu. Fond Arca Opportunity CEE Equity spouští investiční společnost Redside, kterou vlastní finančníci Rudolf Vřešťál a Pavol Krůpa.  

Za vznikem fondu stojí Ondřej Koňák a Václav Kmínek, kteří v listopadu odešli z Patria Finance, divize Československé obchodní banky, kde analyzovali regionální akcie. Koňák coby analytik například pokrýval operátora O2 nebo předpověděl růst akcií Unipetrolu, kde se cena letos zdvojnásobila.

Oba manažeři fondu řekli HN, že se chtějí odlišit od ostatních správců fondů nižšími poplatky, aktivním přístupem a detailním zkoumáním asi desítky akciových titulů. Odlišnost bude také v tom, že fond bude spekulovat jak na růst, tak na pokles cen akcií a bude také svobodnější v tom, kdy svěřené peníze zainvestovat.

"Že za námi nestojí velká banka, vnímám jako naši hlavní výhodu. Uspět na vysoce konkurenčním trhu správy aktiv totiž vyžaduje vlastnosti, které současné banky postupně ztrácí," říká Koňák v rozhovoru pro HN.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?