Místo taxametru mobilní aplikace a místo nepříjemného překvapení z konečného účtu za cestu předem odsouhlasená částka. Pravidla pro podnikání v taxislužbě se v Česku mají brzo změnit tak, aby odpovídala podmínkám 21. století. Novelu zákona, která bude platit jak pro klasické taxikáře, tak pro služby typu Uber, chystá ministerstvo dopravy.

"Vývoj jde dopředu a my situaci na trhu nemůžeme uměle zakonzervovat. Služby jsou tu přece hlavně pro cestující, nikoliv pro jejich provozovatele," zdůvodňuje v rozhovoru pro HN končící ministr dopravy Dan Ťok z ANO.

Hlavní roli v taxislužbě mají nově hrát aplikace v mobilním telefonu. Na principu, že si přes internet objednáte vůz a aplikace vám dopředu vypočítá, kolik bude jízda stát, dnes stojí služby typu Uber nebo Liftago. Obdobně mají v budoucnu fungovat i u vozů taxi. "Současní taxikáři si musí zvyknout, že cestující chce znát dopředu cenu a nechce být nemile překvapený až při placení," vysvětluje Ťok.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.