Plzeňský hejtman Josef Bernard sedí ve své kanceláři v perfektně padnoucím obleku pod obrazem svého oblíbeného prezidenta Tomáše Gar­rigua Masaryka. Sám se do politiky dostal z podnikatelského prostředí a patří mezi výrazné tváře ČSSD. Straně teď navrhuje vizi, jak se zvednout ze dna, kam po říjnových parlamentních volbách padla. Sociální demokracie podle něj musí bojovat za rovnost žen, stavět se proti korporacím a hledat politické talenty.

HN: Proč není sociální demokracie schopná postavit do svého čela talentované politiky?

Někdy jsou ti nejzajímavější lidé v podpalubí. Platí to nejen pro so­ciální demokracii, ale pro celou společnost, která neumí vytáhnout nahoru lidi, kteří jsou talentovaní a mají to v hlavě srovnané. Máme interní problémy, které musíme vyřešit, a jedním z nich je personální problém.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.