Nezaujatý pozorovatel dění v nové Poslanecké sněmovně může snadno nabýt dojmu, že se ocitl na festivalu černého humoru. Není třeba vůbec vyloučené, že na jedné z následujících schůzí budou po sobě následovat body "vyslovení důvěry vládě Andreje Babiše" a "žádost policie o vydání k trestnímu stíhání poslance Andreje Babiše".

To by asi nevymysleli ani Šimek s Grossmannem v dobách největší slávy.

Ještě výš na stupnici "černohumornosti" ale stojí skutečnost, že bezpečnostní výbor sněmovny má vést proslulý šiřitel nesmyslů z dezinformačních webů, okamuristický poslanec Radek Koten. Samozřejmě nic proti gustu, voliči vyslali Kotena (a jeho spolustraníky) do sněmovny s takovými názory, jaké má. Česká demokracie už, doufejme, disponuje dostatečně silným žaludkem, aby dokázala bez větší újmy strávit i tohle sousto. Ale opravdu musí vést zrovna bezpečnostní výbor člověk, který je příznivcem konspiračních teorií? Neměly by mít ostatní partaje, které se chystají Kotena do čela bezpečnostního výboru instalovat, přece jen trochu soudnosti? Vždyť tohle je podobné, jako by vedení zdravotnického výboru bylo svěřeno člověku, který je přesvědčen, že se mají zbourat nemocnice a choroby je nejlepší léčit kombinací zaříkávání a přikládání pijavic. Nebo jako by výbor pro veřejnou správu dostal na starost přesvědčený anarchista…

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru