Přiznávám, nejsem technologický nadšenec. Nehltám módní trendy, a to ani u mobilních telefonů, na které jsou prý Češi experti. Používám o několik generací starší přístroj, vývoj je za horizontem mého vidění. Nevadí mi to, spíš naopak. Užívám si, že nejsem štvancem pokroku.

Používám základní funkce, neřeším velikost paměti ani kvalitu fotek. Ani vlastně netuším, jaké rozlišení či co má můj mobil, na amatérské domácí záběry je mi to jedno. Když je pomalé připojení k internetu, mírně se rozčiluji, nečiním zásadní opatření.

Tak nevím, jsem standardní český spotřebitel, nebo technologický mastodont určený k vyhynutí?

Nicméně, uvědomuji si, že mobilní telefon se stal nenahraditelnou součástí života. Základní funkcí, hned po dýchání, požívání a vylučování. A protože jsou před námi svátky konzumu a mobil patří k nejoblíbenějším darům, povolali jsme experta největšího. Ota Schön, náš kolega, rozumí mobilům jako nikdo v zemi. Jeho recenze jsou výstižné a nekompromisní. Víte například, jaký mobil má nejlepší fotoaparát? Já to samozřejmě ani netušil. Proč si vysoké hodnocení zaslouží Honor 8? A jaký je vůbec nejlepší aparát na trhu, je to iPhone 8 Plus, Huawei Mate 10 Pro, nebo něco jiného? A proč nebrat Google Pixel 2 XL? Čtěte aktuální vydání Ekonomu.

Citát týdne

Bateriemi poháněné vozy s dlouhým dojezdem jsou velmi drahé a trvá dlouho, než se dobijí. Takové vozy se do našeho programu nehodí.

Předseda správní rady japonské automobilky Toyota Motor Takeši Učijamada

Související