Členské země kartelu OPEC se ve čtvrtek společně s Ruskem a některými dalšími státy usnesly, že prodlouží dohodu o snižování produkce ropy, a to až do konce roku 2018. Takový výsledek se očekával. Dosud měla opatření platnost jen do března příštího roku.

Před vídeňským zasedáním přitom panovala nejistota ohledně toho, jak se k jednáním postaví Rusko. Tamní společnosti (například Rosněfť) se nechtějí příliš nechávat svazovat limity, protože se obávají, že jim část podílu na trhu seberou američtí těžaři ropy z břidlic. Ruská vláda má strach i z toho, že případný další nárůst ceny ropy povede k posílení kurzu rublu, což by poškodilo exportéry z ostatních sektorů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.