Přestože silvestrovská noc v libereckém hotelu Pytloun City Boutique vyjde téměř na sedm tisíc korun za osobu, ubytování na konec roku zde turisté už neseženou. V nejvyhledávanějších českých horách přitom nejde o jediné zařízení s téměř obsazenou kapacitou.

V Jizerských horách mají plno čtyři pětiny hotelů i penzionů. Za dvoulůžkový pokoj na jednu noc tu přitom lidé zaplatí více než čtyři tisíce na osobu. To je dvojnásobek průměrné ceny v horských střediscích po celé zemi. Dokládá to průzkum společnosti Previo, který sleduje pět tisíc ubytovacích zařízení na českých horách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Hotely a penziony na českých horách jsou o svátcích a na silvestra téměř vyprodané.
  • Největší zájem je o Jizerské hory a Krkonoše, kde je cena ubytování dvojnásobná oproti průměru všech horských středisek.
  • Češi utrácejí díky rostoucím platům, analytici odhadují, že růst maloobchodních tržeb letos překoná loňských 5,6 procenta.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.