Nějak jsem se na internetu připletl k zajímavé diskusi týkající se odezvy na hypotetickou aplikaci, která by si vzala na starost péči o soukromý život uživatele. Fungovala by asi takhle: program (nejspíš s prvky umělé inteligence a schopností učení) by sledoval veškerou aktivitu majitele (maily, diáře, chaty…) a postupně by na sebe vzal část jeho osobnosti. Mohl by mu radit, s kým jít na oběd, na pivo, na kulturní událost, komu zavolat a s kým chvíli pokecat.

První úroveň reakcí byla nezajímavá, protože byla vcelku předvídatelná: jedni to odmítali jako nedůstojné svobodné vůle člověka, jiní vítali jako ulehčení "péče" o osobní vztahy a společenský život.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.