Německá ekonomika nepřetržitě roste už osmý rok. Ten letošní byl svým způsobem výjimečný tím, že prognostici několikrát upravovali své předpovědi směrem vzhůru. Učinil tak i renomovaný Ústav pro hospodářský výzkum v Mnichově (IFO). Podle jeho zprávy z poloviny prosince tempo růstu HDP ve Spolkové republice letos zrychlí na 2,3 procenta, nejvíce od roku 2011. A příští rok ještě přidá na 2,6 procenta.

Hospodářství setrvá v nejbližších dvou letech "v rozletu", neboť ho nadále čeká to, co se německy nazývá "Hochkonjunktur". K tomu vydatně přispěje především průmysl těžící ze zvyšující se poptávky v Evropské unii i za jejími hranicemi.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.