Druhým rokem je Árpád Könye v největší tabákové firmě světa Philip Morris International (PMI) šéfem pro Česko, Slovensko a Maďarsko. Středoevropskou divizi amerického koncernu PMI řídí z Prahy. "Když jsem nastoupil, byl jsem překvapený, jak je Česko zajímavá a bohatá země, řekl bych, že nejprogresivnější ze zemí střední a východní Evropy," říká Könye − sám původem Maďar, který většinu svého života strávil různě po světě, jak s rodiči, tak později sám jako manažer.

Letos spolu s ním uzavřel Philip Morris čtvrtstoletí podnikání v Česku. V roce 1992 společnost koupila majoritu ve státním podniku Tabák. Výrobu uzpůsobila mezinárodním značkám, jako je Marlboro, L&M a další. Továrna v Kutné Hoře je pak dnes vůbec nejstarší z 48 výroben PMI po světě. Zároveň jedna z nejdůležitějších.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.