Náměstkyně primátora Jihlavy Jana Mayerová, obviněná v kauze Čapí hnízdo, kritizuje způsob vyšetřování evropského úřadu OLAF. Coby spoluautorka projektu je podepsaná pod žádostí o dotaci padesát milionů korun pro luxusní objekt kdysi patřící do majetku premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Jako jedna z mála lidí je obeznámena s tím, k čemu došla evropská vyšetřovací komise, protože jako vyšetřovaná osoba dostala k připomínkám takzvanou pracovní verzi závěrečné zprávy. "Postup OLAF v tomto konkrétním případě je minimálně pozoruhodný, když se vyjádřím diplomaticky," uvádí Mayerová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jana Mayerová, náměstkyně primátora Jihlavy obviněná v kauze Čapí hnízdo, není spokojena s postupem evropské vyšetřovací komise.
  • Jako jedna z mála lidí byla jako vyšetřovaná osoba s postupem a závěrem evropského úřadu OLAF obeznámena.
  • "Závěrečnou zprávu jsem nečetla a nevím, co v ní je. Měla jsem možnost vidět pracovní verzi, ke které jsem vznesla připomínky, a to i velice zásadního charakteru," říká.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.