V souvislosti se zprávou Evropského úřadu pro boj s podvody (OLAF) o Čapím hnízdě se objevují prohlášení, že vyšetřování bylo vedeno nestandardně, neprofesionálně a nedodržuje české právo a presumpci neviny. Vyšetřovatelé v Bruselu došli k závěru, že v žádosti o dotace pro luxusní sídlo, donedávna patřící premiérovi Andreji Babišovi, byly nesrovnalosti.

"Studie má jediný cíl, a to znemožnit pana Babiše, dnes již premiéra, a diskvalifikovat ho z rádoby demokratického dění v Česku," říká například jedna z obviněných v kauze Čapí hnízdo a zároveň náměstkyně jihlavského primátora za hnutí ANO Jana Mayerová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Lidé z okolí premiéra Andreje Babiše říkají, že evropský úřad OLAF vede vyšetřování Čapího hnízda neprofesionálně s cílem poškodit premiéra.
  • Podle lidí působících v orgánech EU však v OLAF pracují jen ti nejlepší detektivové, analytici a právníci.
  • Úřad každý rok zahájí stovky šetření a odhalí nesrovnalosti za miliony eur.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.