Po roce a půl nejasností je konečně na stole plán, jak prodat problémovou tureckou elektrárnu Adularya, na kterou český stát půjčil přes dvanáct miliard korun. Podle harmonogramu by mělo oslovování zájemců začít ještě tento měsíc. A pokud vše půjde podle plánu, hotovo by mělo být ještě letos v srpnu.

Vyplývá to alespoň z předběžné verze tzv. teaseru, tedy prospektu, který bude rozesílán případným zájemcům a poradenským firmám. HN měly možnost se s ním seznámit. Jeho finální verze by měla být schválena příští týden. "Zájemců je zatím asi šest. Ale vše je opravdu velmi předběžné," řekl HN zdroj blízký jednání. Podle teaseru by se závazné nabídky na dva bloky elektrárny a přilehlý uhelný důl měly podávat až letos v květnu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.