V kvantové fyzice se dějí neuvěřitelné věci: je možné být na dvou místech současně, překonávat všechny bariéry, kočka pana Schrödingera může být živá i mrtvá zároveň a podobně, takže vědci staví nákladná zařízení, aby tomu přišli na kloub. Asi jim nikdo neřekl, že stejně záhadné věci se dějí i v obyčejné pračce: ponožka beze stopy zmizí, volně vložené triko se nepochopitelně ocitne uvnitř zapnutého povlaku, kapesník dávno pokládaný za ztracený se objeví, košile se zauzluje s ručníkem do tak složitého útvaru, že některé jeho části nepochybně procházejí paralelním vesmírem…

Dobře, to byl pokus o vtip. Dění v bubnu pračky ale připomíná i vážnější vědecké problémy, třeba tvrzení kreacionistů, že Darwin nemá pravdu a život nemohl vzniknout evolucí. Jeden z jejich argumentů připomíná právě pračku: říkají, že kdybychom dali do nějaké nádoby hromadu ozubených koleček a třásli jí, tak taky nevznikne budík. A přitom život je mnohem složitější. To je působivé, protože hodiny se opravdu sestavují jinak.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.