Rozsáhlá daňová reforma v USA zavedená počátkem letošního roku má nejenom povzbudit tamní firmy, aby převedly své miliardové zisky ze zahraničí domů, ale také je zvýhodnit v souboji s cizí konkurencí. Je to součást Trumpovy politiky "Amerika především", která vzbuzuje v Evropě obavy.

Snížení základní sazby pro zdanění podnikových zisků ze 35 na 21 procent není velice dobrá zpráva jen pro americké firmy. Vítají ji také firmy německé. Vyplývá to z průzkumu, který hospodářský list Handelsblatt provedl ve Spolkové republice mezi velkými koncerny.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.