Podnik otevřený indickým restauratérem již v roce 1991 platí za jednu z největších stálic pražské fine diningové scény. A s radostí můžeme kvitovat, že ani po čtvrtstoletí neztrácí tah na branku.

Tip:

Z bohaté nabídky dezertů zaujme pistáciová panna cotta s vanilkou a pistáciovou zmrzlinou.

Parádně konzervativní

Naopak, ve vzácné symbióze tu na hosty čeká elegantní a působivá atmosféra z dílny české designérky Barbary Hamplové, profesionální servis a prvotřídní, moderní kuchyně, která je dostatečně efektní a kreativní, aniž by si musela pomáhat dnes tak oblíbenými triky a výstřelky. Nemluvě o pečlivě vybraných vínech, která jsou velkou vášní manažera podniku Libora Pavlíčka. Prostě konzervativně zaměřený podnik v nejlepším slova smyslu.

Tučná játra s mandarinkou

Z předkrmů zaujmou domácí raviolky plněné gorgonzolou dolce servírované s pekanovými ořechy či nová podoba pečených kachních jater foie gras, které šéfkuchař doplnil chuťově výraznou mandarinkovou omáčkou, díky čemuž má celý tradiční pokrm svěží a moderní podobu. Potěšila také jemná prsíčka z křepelky, doplněná kroupovým kubou, růžičkovou kapustou a omáčkou ze zauzené kořenové zeleniny. Krásné zimní jídlo.

Z nabídky:

Pečená prsíčka z křepelky v medovině, kroupový kuba s houbami, zauzené pyré z kořenové zeleniny, růžičková kapusta

jarvis_5a68ab4b498ea7ca3b0db087.jpeg

Teplá francouzská kachní játra goie gras, mandarinkové pyré, brioche

jarvis_5a68ab4c498ea7ca3b0db08b.jpeg

Za dva chody hosté zaplatí 990 korun, za tři chody pak 1190 korun.

Husa nebo zvěřina

Z hlavních pokrmů doporučíme zvěřinu, konkrétně srnčí filet s dýní, jablky a výraznou omáčkou z výpeku posílenou čokoládou či znamenitý husí duet, v němž jsou konfrontovány nejen dva druhy masa připravené různými způsoby, ale také dvě odlišné prezentace bílého a červeného zelí. A i když je sv. Martin už dávno za námi, tahle krásná husí prezentace si zaslouží své místo na menu až do příchodu jara. Přestože jsme se tentokrát věnovali pokrmům české či evropské kuchyně, v nabídce samozřejmě zůstávají také exotické speciality hostujícího indického šéfkuchaře, třeba mořský vlk připravený na zázvoru a česneku či jehněčí koleno s brambory, černou cizrnou a omáčkou z papáji.

Zázrak z Pálavy

A na závěr se ještě vrátíme k vínu, jehož výběr je V Zátiší velmi příjemným zážitkem. Zkušená obsluha vám totiž poradí s výběrem tak, aby se co nejlépe trefila do vašich preferencí (tedy pokud nezvolíte vína párovaná k jednotlivým pokrmům). Samozřejmě chuťová preference vín je značně individuální, přesto si dovolíme připojit dva tipy na velmi hezká vína. Tím prvním je Vlašský ryzlink z Pálavy od Jaro Galy, který se pomaluje pasuje na moravského krále této mimořádně vděčné odrůdy. Z červených vín pak stojí za zkoušku šťavnatý a krásně pitelný Pinot Noir z Jižního Tyrolska, konkrétně z uznávaného vinařství Colterenzio, za kterým stojí 300 malých vinohradníků s vinicemi v nádherných stráních kolem městečka Appiano vzdáleného deset kilometrů od Bolzana.

Podívejte se, jak v restauraci V Zátiší připravují candáta s křupavou kůží:

VIDEO: Candát s křupavou kůží? Sledujte triky šéfkuchaře restaurace V Zátiší

Šéfkuchař restaurace V Zátiší Pavel Brož předvedl recept s candátem, karamelizovanou cibulí, emulzí z jablečného octa s kandovanými ořechy. Sledujte několik šéfkuchařových triků, které zaručují perfektní výsledek.

 

Rozhovor se šéfkuchařem: Pavel Brož

Bez čeho se v kuchyni neobejdete a proč?

Adresa:

V Zátiší

Liliová 1
Praha 1
www.vzatisi.cz

V kuchyni se neobejdu bez týmu, bez kolegů kuchařů to zkrátka nejde, ani když je šéfkuchař nadaný.

S jakou surovinou či ingrediencí nejraději pracujete?

Nejraději používám kvalitní mořskou sůl, jedinečnou ingredienci, která vám promění každé sousto v požitek.

Do jaké české restaurace byste vzal své přátele a co byste jim doporučil ochutnat?

V Praze jsem krátce a ještě nemám svou oblíbenou restauraci, ale přátele bych vzal na klasickou kachnu s knedlíkem a tankové plzeňské pivo, to nikdy nezevšední.

Související