Už před parlamentními volbami slibovalo ministerstvo financí zcela nový daňový zákon. Už je připravený, ale ještě před spuštěním schvalovacího kolečka musí resort vyřešit jedno dilema: má vzniknout jeden nový zákon, nebo dva? Ozývají se hlasy, že by jeden měli mít živnostníci a jeden velké firmy.

Ministryně financí v demisi Alena Schillerová v rozhovoru pro HN uvedla, že se kolem případného rozdělení nového daňového zákona vede zajímavá debata. "Argumentů pro a proti je celá řada. Když se stávající zákon o dani z příjmu v roce 1993 psal, bylo to horkou jehlou," uvedla ministryně.

To podle ní zapříčinilo, že dnes mají podnikatelé zastaralý zákon, který se za uplynulé roky jen opakovaně novelizoval. Změn zákona už parlament schválil kolem 150, vše je ale stále postaveno na podobě zákona z dob, kdy tu nebyly zkušenosti ani podnikatelská minulost.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.