Piráti začali znovu tlačit na transparentnost firem se státním podílem. Chtějí donutit polostátní elektrárenskou společnost ČEZ a další podobné firmy, aby musely zveřejňovat smlouvy stejně jako všechny ostatní organizace, které třeba jen částečně vlastní stát. Návrh na zrušení výjimky pro ČEZ a další společnosti předložili poslanci v čele se šéfem pirátů Ivanem Bartošem. V pondělí se jím bude zabývat vláda, podle informací, které mají HN k dispozici, nemá však příliš velkou podporu.

Poslanci pirátů považují za důležité, aby daňoví poplatníci mohli veřejně kontrolovat, za co polostátní podniky utrácejí a do čeho investují. Společnosti jako ČEZ získaly v minulém volebním období výjimku ze zákona a smlouvy zveřejňovat nemusely.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.