V peci už pomalu zlátnou a bobtnají chleby. Antonín Kokeš je pozoruje s očividnou radostí. "Vidíte, jak se krásně zvedají? Až je vyndají z pece, budou mít tak tvrdou kůrku, že se na ně dá zaklepat a chleba bude zvonit. Poté zase změkne," říká nadšeně majitel Antonínova pekařství a také hračkářství Albi. Člověku se přitom ani nechce uvěřit Kokešově tvrzení, že mu chybí energie k oživení nových nápadů.

"Na začátku musíte projektu fanaticky, až zaslepeně věřit. Když jsem lidem říkal, že budu péct, reagovali, vždyť to vůbec neumíš. Měli pravdu. Zvládnu jenom čaj, vajíčka a palačinky," vzpomíná Antonín Kokeš na moment, kdy se nadchl pro pekařinu a založil první Antonínovo pekařství na pražských Vinohradech. Od té doby uplynulo pět let. A přestože tvrdí, že si nyní dává oddych, v metropoli fungují už čtyři obchody s vlastním pečivem a další plánuje otevřít.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.