Na loňském sjezdu ČSSD se Lubomír Zaorálek stal největší hvězdou a s přehledem byl zvolen místopředsedou. Tento víkend se podobná pohádka opakovat nebude − jako lídr přivedl stranu k volebnímu debaklu, takže ve vedení zatím končí. V tom, kam by sociální demokraté měli dál jít, má ale exministr zahraničí jasno. A je jedním z mála vůdců ČSSD, kteří o tom dokážou vášnivě a přesvědčivě diskutovat.

HN: Na sjezdu ČSSD se o funkci ucházet nebudete?

Nebudu. Už před volbami jsem řekl, že na sebe beru odpovědnost za výsledek. A ten byl špatný. Je potřeba, aby přišlo nové vedení a strana přešla z defenzivy, ve které jsme už moc dlouho, do ofenzivy. Volby znamenaly otřes, ale musíme se postavit na nohy. Na tomto sjezdu asi ještě nebudou radikální změny, ty přijdou až na tom dalším. Moje představa je, že na sjezdu se zvolí nové vedení, pak by se přerušil a pokračovalo by se třeba v květnu debatou o programu a změnami stanov.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.