Američané už dlouho Evropany vyzývají, aby udělali pro svou obranu víc. A výslovně podporovali i evropské plány na posílení společné obrany. Do tohoto projektu, známého jako Stálá strukturovaná spolupráce (PESCO), se loni oficiálně zapojily téměř všechny země Evropské unie včetně Česka.

Tento týden se ale Washington proti evropským plánům překvapivě ohradil. Naznačil, že jsou zbytečné a mohly by ohrozit vzájemnou spolupráci v rámci NATO. "My v Texasu máme rčení: Nespravuj, co není rozbité," prohlásila americká velvyslankyně při NATO Kay Baileyová Hutchisonová. Až dosud přitom Američané evropské záměry podporovali.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.