Z dočasného ředitele ostravské fakultní nemocnice by se chtěl Evžen Machytka stát plnohodnotným šéfem.

Výběrové řízení na nejvyšší post ve vedení vypsal ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) poté, co v pátek odvolal dlouholetého šéfa nemocnice Svatopluka Němečka. Machytka ve čtvrtek veřejně potvrdil, že se konkurzu zúčastní.

Do čela špitálu se vyhoupl z pozice řadového gastroenterologa. Vojtěch si ho podle svých slov vybral pro jeho vysokou odbornost a zkušenosti ze zahraničních výzkumných institucí. Za plus označil i to, že Machytka spoluzaložil "úspěšnou zdravotní firmu" Suppmed, v níž má poloviční podíl. S pozicí šéfa nemocnice by to mohlo vytvářet střet zájmů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.