Než jsem vstoupil do politiky, tak jsem rád četl Petra Honzejka. Měl vždy brilantní, promyšlenou argumentaci, kterou šlo jen velmi těžce porazit. Z jeho výkonů jsem čím dál tím víc zklamaný. To, co předvedl naposledy, je jen úkaz toho, kdy se z novináře stává… ať mi to promine, aktivista, kterého nezajímají věcné argumenty. Protože si očividně přeje vládu jiných politických stran. To mu samozřejmě neberu. V posledním textu nás dokonce označil za vládu jakýchsi „suplentů“, co prý chtějí zpolitizovat státní správu tím, že se pokusí o reformu zákona o státní službě. No, možná by občas chtělo vyrazit z Karlína, pane kolego, a vydat se někdy mezi lidi, kteří s tímhle zákonem musí denně pracovat. Naším cílem totiž rozhodně není obsadit státní správu našimi nominanty, ale spíš ji odpolitizovat a otevřít lépe kvalifikovaným lidem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru