Lídr britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn v dlouho očekávaném projevu v pondělí v Coventry oznámil, že jeho strana bude usilovat o setrvání v celní unii i po odchodu Velké Británie z Evropské unie. Za splnění jedné podmínky: Londýn musí mít slovo v budoucích obchodních dohodách, které bude EU vyjednávat.

"Labouristická strana bude usilovat o vyjednání nové celní unie, která zajistí, že nebudou žádná cla, a jež umožní vyhnout se 'tvrdé' hranici v Irsku," uvedl Corbyn, který tak ukončil měsíce spekulací o postoji labouristů. Jejich příklon k celní unii ještě více oslabí britskou premiérku Theresu Mayovou. Ta dlouhodobě bojuje s vnitřními rozpory i ve své Konzervativní straně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.