Tradiční hračkářství bojují se snižujícím se zájmem o běžné hračky, a navíc jim zákazníky přebírají velcí on-line prodejci. Největší hračkářský řetězec v USA, společnost Toys R Us, oznámil, že prodá nebo zavře přes 800 prodejen ve Spojených státech. V ohrožení je tak přes 30 tisíc pracovních míst firmy, která začínala v roce 1948 jako malý obchod ve Washingtonu a v současné době má po celém světě 1600 prodejen. V reakci na to klesla cena akcií také zavedeným hračkářským firmám, jako je Hasbro nebo Mattel.

Toys R Us už dříve zavřelo pětinu svých prodejen v USA. Firma zároveň již v lednu oznámila, že zavře své pobočky ve Velké Británii, kde zaměstnává asi 3000 pracovníků, ve Španělsku a Francii.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.