Než Roman Pecháček vyrazí na procházku, zjistí, jaký vzduch bude venku dýchat. Pro řadu lidí, žijících v ostravské městské části Radvanice a Bartovice, je to zejména na podzim či v zimě nutnost.

Zhruba kilometr a půl odtud leží rozsáhlý areál hutě ArcelorMittal, bývalá Nová huť Klementa Gottwalda, se skoro třemi desítkami různě vysokých a silných komínů.

"Dříve jsem se díval na stránky čistoty ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu. Poté, co se narodila malá, jsem si stáhl mobilní aplikaci, abych nemusel stále otevírat počítač," popisuje čtyřicetiletý hasič. Naměřené hodnoty mu radost nedělají.

Jeho partnerka Monika Kotková porodila dceru Johanu v polovině ledna a až do konce února s ní mohla jen dvakrát vyjít ven. "Buď to nebylo možné kvůli smogu, nebo když ho vítr konečně rozfoukal, kvůli silnému mrazu," říká třiatřicetiletá ekonomka.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.