Bez přestupu se z Prahy do Jerevanu létalo naposledy před více než třemi a půl lety. To se má změnit od 8. června, kdy pravidelnou linku začnou provozovat České aerolinie. Zatím bude provozována pouze v hlavní letní sezoně do 7. září 2018. Odlety z Prahy ČSA plánují dvakrát týdně, v úterý a v pátek večer, návrat z Jerevanu ve středu a v sobotu v brzkých ranních hodinách. Na let, který bude trvat tři a tři čtvrtě hodiny, budou ČSA nasazovat letadla Airbus A319.

"Trhy ve východní Evropě i v zakavkazských republikách se vloni stabilizovaly a v mnoha aspektech vrátily na úroveň před krizí v roce 2014. Potvrzuje to rostoucí poptávka po letecké dopravě nejen z Ruska, ale i z Arménie do České republiky. Proto jsme se rozhodli vrátit se na arménský trh," uvedl Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro obchod. Dodal, že linka je primárně určena pro cestující z Arménie do Prahy. Navazuje na další linky do Německa, Belgie, Francie či Skandinávie, kde žije početná arménská diaspora. V posledních letech navíc stoupá obliba zakavkazských destinací také mezi českými cestovateli.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.