Jak moc novela daňového řádu společně se zamítnutým pozměňovacím návrhem pirátů rozšiřovala evropskou směrnici?

Směrnice DAC 5 je velice stručná a říká jen to, že finanční správy jednotlivých států a státy samotné mají zahraničním finančním správám dát k dispozici podklady, které uchovávají na základě předpisů o praní špinavých peněz. Ministerstvo financí si směrnici vykládá tak, že ukládá členským státům zajistit možnost, aby zahraniční daňová správa mohla prostřednictvím tuzemské finanční správy vyžadovat informace a podklady přímo od povinných osob ve smyslu předpisů proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, tedy i od advokátů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.