Silvana Jirotková v chodbách budovy CzechInvest nebloudí. Naopak. Státní Agenturu pro podporu podnikání a investic v Česku od dubna řídí žena, která pro ni začala pracovat před 16 lety. Pod jejím vedením se má CzechInvest změnit − už nebude v takové míře podporovat vznik továren chrlících pouze součástky, ale zaměří se na projekty s vysokou přidanou hodnotou a středně velké a malé české podniky. Pozornost také získají start-upy.

"Odkloníme se od doposud běžného lákání investorů, jasně říkáme, že prioritou jsou high-tech věci a princip Průmyslu 4.0," říká během prvního rozhovoru pro média Silvana Jirotková. Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner ji do funkce jmenoval koncem března.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V čele státní Agentury pro podporu podnikání a investic stojí Silvana Jirotková.
  • Nová šéfka CzechInvestu chce změnit princip udělování investičních pobídek: agentura přestane za každou cenu lákat všechny zahraniční investory.
  • Větší podporu mají získat i střední a menší české firmy či start-upy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru