Před pár lety přišli čínští investoři, které zaujala unikátní česká baterie, za jejím vynálezcem Janem Procházkou a slíbili mu miliony na další vývoj. Vstupem do firmy získali přístup k téměř všem informacím, kromě patentované části, kterou se pak podle vynálezce loni pokusili ukrást.

Podobným případům může do budoucna zabránit návrh nového zákona, který se nyní rodí ve sněmovně. Díky chystané normě na dohled nad zahraničními akvizicemi by Česko mohlo přezkoumat investice z ciziny. A v případě podezření, že investor firmu kupuje kvůli získání technologií či znalostí, bude stát moci prodej zastavit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.