V New Yorku se chystá aukční bomba tohoto roku. Do dražby totiž jde umělecká sbírka Peggy a Davida Rockefellerých. Aukční síň Christie’s draží asi 1600 předmětů a očekává se, že celková suma by mohla atakovat miliardu dolarů, a stát se tak nejdražší aukcí historie.

"David Rockefeller je jedním z největších sběratelů 20. století," tvrdí Glenn Lowry, ředitel Muzea moderního umění (MoMA), které v roce 1929 založila Rockefellerova matka Abby. "Díky rodině se k tomu dostal přirozeně, ale zaníceně šel po velkých věcech a celou řadu prominentních děl nakonec získal pro sebe," říká Lowry.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.