U všech tří hlavních mobilních operátorů dochází v rychlém sledu ke střídání stráží. Koncem roku z čela O2 odstoupil Tomáš Budník, v půlce ledna následoval konec ředitele Vodafonu Jiřího Báči a nyní byl oznámen také odchod Milana Vašiny z vedení T-Mobilu. Na postu šéfa největšího českého operátora ho nahradí španělský manažer José Perdomo Lorenzo.

T-Mobile neuvedl, z jakého důvodu Vašina končí. "Cítím, že je čas udělat zásadní změnu a předat pomyslný štafetový kolík dál," okomentoval svůj odchod stručně ředitel, který opouští i celou skupinu Deutsche Telekom, jež tuzemského operátora vlastní.

Konec všech šéfů mobilní trojky v krátkém čase po sobě by mohl nasvědčovat tomu, že mateřské firmy nejsou spokojené se stavem tuzemského mobilního trhu. Podle zdrojů HN, které jsou se situací v operátorských podnicích obeznámeny, jde ale o pouhý sled náhod.

"O Jiřím Báčovi se ví, že ve Vodafonu skončil z osobních důvodů. Tomáš Budník zase PPF Group, která O2 vlastní, zcela neopouští, jen se přesouvá jinam. Měl by řídit operátory na Balkáně, které Kellnerova finanční skupina nedávno ovládla. U Milana Vašiny nejsou důvody pro odchod známé. Obecně je považován za solidního manažera, takže nejspíš T-Mobile po dlouhých letech opouští kvůli tomu, že je z téhle práce už unavený," míní zdroj blízký všem třem operátorům, který si nepřál být jmenován.

Podle telekomunikačních odborníků nelze od nových ředitelů O2 (Jindřich Fremuth), Vodafonu (Petr Dvořák) ani T-Mobilu (José Perdomo) očekávat přílišnou změnu firemní strategie, která by třeba vedla ke snižování cen dlouhodobě drahých mobilních dat v Česku. "Nový šéf T-Mobilu Perdomo by ale v tomhle směru mohl překvapit. V někdejší české Telefónice O2 vedl divizi nefiremních zákazníků. Jestliže byl nyní vybrán do čela tuzemského T-Mobilu právě takový člověk, naznačuje to, že firma chce do budoucna dávat důraz více na služby pro běžné spotřebitele než pro firmy," míní již dříve citovaný zdroj.

Milan Vašina vedl T-Mobile sedm let, poslední dva roky řídil také sesterský Slovak Telekom. U českého operátora se mu povedlo upevnit jeho pozici jedničky na mobilním trhu. Jeho nástupce José Perdomo má manažerskou praxi z leteckého Boeingu, osm let působil v telekomunikační skupině Telefónica. Před chystaným nástupem do čela tuzemského T-Mobilu vedl paraguayského operátora Tigo.

jarvis_5b102cb6498ef1cc0a83c1b1.jpeg
Milan Vašina (1969), generální ředitel společností T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom se rozhodl ukončit své působení ve skupině Deutsche Telekom.
Foto: T-Mobile
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru