Vidět 11 sportovců, jak při státní hymně drží ruku na srdci, není nic neobvyklého. Vidět, jak s rukou na srdci zpívá hymnu 11 belgických fotbalistů, je ale něco, co stojí za zmínku.

Belgický tým, přezdívaný Rudí ďáblové, sice v úterním semifinále mistrovství světa v Petrohradě těsně prohrál s Francií, pro Belgii toho ale udělal hodně, byť může tahle věta znít nadneseně. Tentokrát však nejde jen o sport.

O Belgii se říká, že jediné, co zemi drží pohromadě, je král, místní pivní tradice a fotbalová reprezentace. Ještě před pár lety to ale s Belgií vypadalo bledě. Zdálo se, že se země vzniklá roku 1830 rozdělí. Dříve nebo později. Vedle sebe v ní žijí nizozemsky mluvící Vlámové a frankofonní Valoni.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.