Když Petr Krčál (ČSSD) nastupoval do čela ministerstva práce, jeho stranická kolegyně Jana Maláčová začínala čtvrtý rok v čele ministerského odboru rodinné politiky a politiky stárnutí. Těžko mohla očekávat, že za tři týdny poputuje na Krčálovo místo.

Vysočinský ministr minulý týden odstoupil, když vyšlo najevo, že opsal část své bakalářské i diplomové práce. Naopak o prestižnosti vzdělání budoucí ministryně, kterou si vybral šéf ČSSD Jan Hamáček, nikdo nepochybuje. Maláčová vystudovala politologii v německém Frankfurtu, v době, kdy už vedla odbor rodinné politiky, absolvovala ještě politickou ekonomii Evropy na London School of Economics. Vzdělání a odbornost Maláčové ocenil i premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman, který ji má jmenovat ministryní tento týden.

Jediná žena za ČSSD ve vládě

Ředitelkou rodinného odboru se Maláčová stala v roce 2015, kdy ministerstvo vedla její stranická kolegyně Michaela Marksová. Ta ji respektuje jako odbornici na rodinnou politiku. Obě političky v této oblasti spojují podobné názory, souznějí i v otázkách rovnoprávnosti žen a mužů. Marksová podotkla, že výběr Maláčové do čela ministerstva vítá i proto, že ČSSD dosud neměla v Babišově vládě žádnou ženu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.