Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Kanadský pěstitel léčebného konopí Tilray ve vlastnictví amerických investorů vstoupil na akciový trh Nasdaq. Stal se tak prvním zástupcem svého oboru na burze v USA.

Amerika dohání Kanadu. Na burze v Torontu se díky legalizaci marihuany pro léčebné i rekreační účely roztrhl s nabídkou konopných firem pytel. Mají vlastní index MICA, který už tři a půl roku sleduje vývoj těchto titulů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kdyby do portfolia Ekonomu místo akcií Gilead Sciences patřily nějaké konopné akcie, tak by celkové zhodnocení mohlo být mnohem vyšší.
  • Ukazuje to růst ceny pěstitele léčebného konopí Tilray od nedávného vstupu na Nasdaq.
  • Jeho akcie za dva dny zpevnily o 60 procent.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.