Pokud se české kraje, města nebo i některé podniky rozhodnou koupit podíl v soukromé společnosti za veřejné peníze, měly by nejdříve vyhlásit výběrové řízení. Nařizuje to nedávné rozhodnutí antimonopolního úřadu, který zakázal Libereckému kraji koupit většinový podíl v dopravním podniku. Rozhodnutí je podle odborníků přelomové.

"Akcie, závod i pohledávku lze definovat jako věc. Mohou tedy být předmětem veřejné zakázky na dodávky," uvedl v rozhodnutí Petr Rafaj, předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Zákon navíc nevyjímá cenné papíry, firmu či pohledávku ze své působnosti, zdůvodnil Rafaj.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.