Přestože premiér Andrej Babiš (ANO) už dvakrát popřel, že by stát zkrátil rozpočet pro neziskovky na příští rok o tři miliardy korun, organizace zůstávají v nejistotě. Obávají se nejen možných škrtů, ale i snahy omezovat práci těch, kteří chtějí dohlížet na dodržování občanských práv.

Ekologické Hnutí Duha poukazuje na trend odříznout neziskovky od státních zdrojů. "Je to součást tlaku proti občanské společnosti. Tato vláda si rozhodně nepřeje aktivní a vzdělané neziskovky, které budou zasahovat do veřejného mínění," řekl mluvčí Hnutí Duha Jan Piňos.

Neziskové organizace reagují na prohlášení ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO). Ta minulý týden pro Českou televizi uvedla, že suma téměř 14 miliard korun, jež si neziskovky rozdělily v loňském roce, by mohla být v příštím roce menší. Škrty by podle ní mohly dosahovat i více než dvaceti procent. Pak své vyjádření zmírnila a Babiš označil informaci o škrtech za lež.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.