Rostoucí ekonomika a s tím spojená nízká nezaměstnanost se neprojevuje jen ve statistikách HDP. Podle průzkumů jsou čeští zaměstnanci nebývale spokojeni se svou prací a zároveň se nebojí, že o ni přijdou. Podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) jsou to nejlepší výsledky od roku 2004, kdy se podobné ukazatele začaly sledovat.

Ztráty práce se v červnu 2018 obávala zhruba desetina pracujících. Více než polovina zaměstnanců se naopak neobává, že by v brzké době přišla o práci. "Podíl lidí považujících ztrátu svého zaměstnání za nepravděpodobnou je tak o pět procentních bodů vyšší než před rokem," stojí ve zprávě CVVM.

Tento trend pokračuje již od roku 2012. Detailnější analýza dat ukazuje, že ztrátu zaměstnání pokládají za nepravděpodobnou častěji pracovníci s vysokoškolským vzděláním nebo vedoucí zaměstnanci či vyšší odborní pracovníci. Spokojeni se svým uplatněním jsou i živnostníci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.