Hledat Zdeňka Hřiba na kandidátce do zastupitelstva Prahy při posledních volbách v roce 2014 by bylo složité − jeho jméno figurovalo až na 53. místě. Po čtyřech letech piráti umístili Hřiba na svou kandidátku podstatně výše. Udělali z něj jedničku, protože jsou přesvědčeni, že by byl nejlepším možným nástupcem končící primátorky za ANO Adriany Krnáčové.

"Jsem přesvědčený, že Praze bude bez ANO líp. Stávající koalici v čele s primátorkou Krnáčovou chyběla sdílená vize rozvoje města, koalice měla spíše sdílenou potřebu trafik," tvrdí sebevědomě Hřib, který ale nemá s politikou příliš zkušeností. V komunální politice se dosud pohyboval jen mimo volené posty. Chodí na jednání magistrátního výboru pro zdravotnictví a bydlení nebo připravuje odborný servis pro zastupitele v oblasti zdravotnictví, příliš známý zatím však není.

"Piráti ale nikdy nebyli stranou známých tváří a já to nevidím jako handicap. Známé tváře mají dodávat stranám důvěryhodnost. Ale my je nepotřebujeme, protože jsme důvěryhodní sami o sobě," míní Hřib. Dodává, že na kandidátce mají i tak zastupitele z městského zastupitelstva i městských částí, stejně jako řadu lidí s dlouhou praxí v mnoha oborech.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.