Američtí kosmonauti úmyslně provrtali díru do ruské vesmírné stanice, aby urychlili návrat nemocného kolegy na Zemi. Jinak by museli platit za let rakety, která by astronauta z oběžné dráhy dolů dopravila. Podle moskevského deníku Kommersant je to hlavní verze zvláštní vyšetřovací komise Roskosmosu. Velitel Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) Andrew Feu­stel takové úvahy považuje za absurdní a urážlivé.

Závada se objevila v noci na 30. srpna, kdy na stanici začal klesat tlak. Po několika hodinách se ukázalo, že vzduch uniká z ruské kosmické lodi Sojuz MS, která je součástí stanice. Problém způsobila 1,5milimetrová dírka. Ruští kosmonauti ji proto ucpali.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.