Podzimní aktualizace Windows 10

Microsoft začal znovu nabízet ke stažení říjnovou aktualizaci systému Windows 10. První pokus přinesl nečekanou chybu, která uživatelům mohla smazat osobní data. Windows 10 v nové verzi přinášejí primárně menší vylepšení systému, jako je šikovnější nástroj na tvorbu snímků obrazovky nebo tmavá varianta uživatelského prostředí. Nejvýraznější změnou je propojení mezi počítači s Windows a mobilními telefony díky speciální aplikaci. Její možnosti jsou však zatím omezené.

Čtyři fotoaparáty od Samsungu

jarvis_5bbf7ec6498e3216c74653b8.jpeg
Značka Honor si pro uvedení telefonu 8X vybrala slavnostní prostory sídla českých králů. Mobil patří výbavou i cenou do střední třídy, vymyká se z ní výrazným designem.
Foto: Honor

Samsung letos změnil strategii a do své střední řady telefonů Galaxy A dává nové vybavení. Model A7 získal trojitý fotoaparát, ve čtvrtek představený model A9 je první na světě, který má dokonce čtyři − standardní, širokoúhlý, zoomový s dvojnásobným přiblížením a jako čtvrtý speciální senzor pro kvalitnější rozostření pozadí snímků u portrétů. Galaxy A9 za 14 999 korun nabídne 6 GB RAM a 6,3" Full HD displej s technologií AMOLED. Ve srovnání s Galaxy S9 vsadil Samsung na úspornější, ale méně výkonný procesor Snapdragon 660.

Elegantní mobil z Pražského hradu

jarvis_5bbf7ec6498e3216c74653bc.jpeg
Samsung letos změnil strategii a do své střední řady telefonů Galaxy A dává nové vybavení.
Foto: Samsung

Značka Honor si pro uvedení telefonu 8X vybrala slavnostní prostory sídla českých králů. Samotný mobil patří výbavou i cenou do střední třídy, vymyká se z ní ale výrazným designem s lesklým sklem v černé, červené nebo modré barvě. Vnitřní výbava není tak působivá, zahrnuje 4 GB RAM, procesor Kirin 710. Více zaujme displej s úhlopříčkou 6,5" s minimalistickými rámečky. Na zádech má telefon duální fotoaparát, sekundární snímač ale pomáhá jen při tvorbě portrétů. Model s 64 GB paměti pro data se prodává za 6999 korun, 128GB verze stojí 7999 Kč.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru