Pro mocného a letitého předsedu KSČM Vojtěcha Filipa byl dosud zdaleka nejznámějším oponentem nedávný místopředseda strany Josef Skála.

Jenže zatím poslední zasedání špiček strany ukázalo, že pro předsedu komunistů může být podstatně vážnějším soupeřem jiný spolustraník: vysokoškolský učitel a zároveň předseda okresní organizace Plzeň-město Richard Pokorný.

Když mluví, je poměrně pohotový, oproti Filipovi dokáže formulovat věty podstatně rychleji, stručněji a srozumitelněji. Navíc na rozdíl od Skály nemá nálepku "stalinisty", který by měl myslet na důchod, a ne kariéru v čele KSČM.

Devětatřicetiletý Pokorný není tolik zatížený funkcemi a má jasno v tom, co by měl Filip dělat jinak.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.