Vězeňská služba čelí velkému nedostatku pracovníků. V celé republice jí chybí nejen stovky strážných, potřebných k hlídání vězňů, ale i civilní zaměstnanci, především lékaři. Loni na jaře se sice zvýšily o deset procent platy příslušníků bezpečnostních složek, tedy i Vězeňské služby, ke znatelnému zvýšení zájmu o práci v resortu to ale nevedlo. Stejně se zvýšily i platy v ostatních ozbrojených složkách, s nimiž se přetahuje o zájemce.

V některých regionech, kde je nejhorší situace, dokonce Vězeňská služba sáhla k neobvykle vysokému náborovému příspěvku až 150 tisíc korun. Na ten má nárok každý, kdo se osvědčí ve zkušební době a podepíše smlouvu na šest let. Na maximální výši dosáhnou ti, kteří přijdou sloužit do Prahy či do jedné z nejtěžších tuzemských věznic ve Valdicích na Jičínsku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.