Pokud se člověk chystá do nemocnice na plánovaný zákrok, k jakým patří třeba operace žlučníku nebo výměna kyčelního kloubu, nemusí už jít jen do té nemocnice, která je nejbližší jeho místu bydliště, či tam, kam jej ošetřující lékař vyšle. Naopak: každý si může vybrat nemocnici, třeba na druhém konci republiky, která mu vyhovuje. A je to dokonce často dost výhodné.

"Musela jsem teď jít na operaci dvojité břišní kýly. Hrozilo, že mi vyhřezne. Jenže naše okresní nemocnice mi dala termín až těsně před Vánoci. Do té doby bych musela v podstatě jen ležet, abych si neublížila. Od sousedky jsem se dozvěděla, že soukromá nemocnice ve vedlejším okrese je pružnější a přijímá pacienty na pojišťovnu. Objednala jsem se tam a do dvou týdnů jsem byla po operaci," říká Marie Vanduchová z Přerova.

Rychlost ošetření není jediným kritériem, podle něhož se pacient při výběru nemocnice může řídit. Napomoci mohou i zkušenosti jiných pacientů, které sleduje už dlouhá léta organizace HealthCare Institute. Její letošní žebříček nejlepších nemocnic v Česku ve všech posuzovaných měřítkách na celé čáře vyhrála Vojenská nemocnice Olomouc, spadající pod ministerstvo obrany.

Co pacientům pomůže

V průzkumu hodnotilo na základě vlastní zkušenosti více než 60 tisíc hospitalizovaných pacientů, přes 41 tisíc ambulantních pacientů a více než 6000 zaměstnanců nemocnic celkem 155 tuzemských nemocnic.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.