Postavit v Česku rodinný dům, kancelářský komplex či třeba silnici trvá extrémně dlouho. Na stavební povolení někteří čekají i deset let a podle žebříčku Světové banky Doing Business se Česko řadí mezi čtyřicítku zemí světa, kde se na vyřízení všech formalit potřebných ke stavbě čeká vůbec nejdéle. Vláda slibuje změnu. Do roku 2022 chce kompletně překopat a především zjednodušit stavební právo.

Ministerstvo pro místní rozvoj nyní v rámci snahy urychlit výstavbu přichází s návrhem zcela zásadní změny − plánuje odebrat všem obcím stavební úřady a jejich řízením pověřit přímo stát.

"Je to pro nás velký cíl, nicméně to bude boj a v závěru půjde o politické rozhodnutí," prohlásil na Fóru Zlaté koruny ředitel odboru územního plánování ministerstva pro místní rozvoj Roman Vodný.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.