Po delší době uslyšela Theresa Mayová dobrou zprávu. Její vláda o 19 hlasů přežila pokus o vyslovení nedůvěry, který v parlamentu vyvolali opoziční labouristé. Britská premiérka tak pokračuje ve funkci navzdory tomu, že v úterý utrpěla katastrofální porážku při hlasování o způsobu, jakým by Velká Británie měla odejít z Evropské unie.

"Budeme se dál snažit naplnit výsledek referenda a odejít z unie," prohlásila Mayová.

V otázce podoby brexitu se proti ní v úterý postavila více než stovka rebelů z její vlastní Konzervativní strany. Při hlasování o nedůvěře ji ale včera podpořili. Totéž udělala i severoirská strana DUP, díky které mají konzervativci v Dolní sněmovně většinu.

Konzervativní i severoirští poslanci se semkli kolem Mayové, protože si nepřejí předčasné volby. Po těch naopak touží vůdce opozice, labourista Jeremy Corbyn. Pokud by Mayovou svrhl, cestu k novým volbám by měl lehčí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.