Přibližně osmadvacet let stál August Oetker jako výkonný ředitel v čele jednoho z nejstarších rodinných podniků v Německu. Od roku 2010 předsedá podnikové radě Oetker Group, jež přijímá veškerá zásadní rozhodnutí. Letos v březnu, kdy oslaví pětasedmdesátiny, ale musí v souladu s tradicí této dynastie odejít na odpočinek. Rodinný patriarcha končí v době, kdy se v konglomerátu podnikajícím v různých sektorech vyhrotily vleklé spory mezi osmi nevlastními sourozenci.

Jde v nich především o to, kdo bude mít hlavní slovo při obsazování klíčových manažerských postů.

Na jedné straně stojí pět nejstarších dětí, které během svých prvních dvou manželství zplodil Rudolf-August Oetker (zemřel v roce 2007, když mu bylo 90 let).

Na straně druhé jsou jejich tři mladší nevlastní sourozenci ze třetího manželství zesnulého podnikatele. Jejich "hlavou" je dvaapadesátiletý Alfred Oetker, který studoval ekonomii v Pasově a poté v Oxfordu. Je místopředsedou podnikové rady, tedy zástupcem odcházejícího bratra Augusta Oetkera.

Alfred "klanu seniorů" vytýká, že se bez ohledu na vyšší věk snaží prosazovat v konglomerátu svou, nehledě na názory mladších členů rodiny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.