Asi všem maminky v dětství říkaly, že čurat se má chodit před usnutím, protože potom to ruší spánek. Podobně i Andreji Babišovi kdekdo v době voleb 2017 radil, ať si nejdřív vyřeší své trestní stíhání v dotační kauze Čapí hnízdo a případně teprve potom ať se v klidu ujme jako šéf vítězného hnutí ANO premiérské funkce. Jenže o ničem takovém nechtěl Babiš ani slyšet − a teď to má! "Je to zpolitizované a od samého začátku to beru jako organizovaný komplot," tvrdil včera premiér poté, co policie po třech letech řekla poslední slovo a navrhla jeho i všechny ostatní obviněné obžalovat.

Není sporu o tom, že vyšetřovatelé si dali načas, máme-li za sebou téměř polovinu volebního období. A že svým konečným návrhem premiérovi narušují rozjetou práci, ambiciózní plány i reputaci. S tím ale musel Babiš počítat, když navzdory trestnímu stíhání a varování stoupal po politickém žebříku a přebíral vládu v zemi. A už vůbec to není argument, aby kauzu či dokončené policejní šetření jakýmkoli způsobem zlehčoval nebo relativizoval.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru