Dnešní vydání bude o něco stručnější než obvykle. Ne že by se nic nestalo - právě naopak! Máme hned dvě novinky pro naše předplatitele, tak pojďme na to.

První věc, kterou bych vám chtěl představit, je off-line čtení. Máme spuštěné technologické demo, na kterém chceme ověřit, zda byste o takovou funkci měli zájem a využívali ji. Proto máte vy, naši předplatitelé, příležitost vyzkoušet si ji dřív, než ji nasadíme naostro.

Off-line čtení je obyčejná stránka, která si po otevření načte nejnovější články z IHNED.cz a odpojí se, takže můžete bez obav vlézt do metra, odejít z dosahu wi-fi, vydat se někam, kde je jen EDGE, a přitom si můžete číst články.

Pokud si tuto funkci vyzkoušíte, nezapomeňte nám prosím pomocí formuláře (odkaz je na stránce dole) dát vědět, jak se vám taková funkce líbí a jestli byste ji využili. Předem děkuji všem, kdo se zapojí do testu.

Ještě předesílám: jde o demo, proto prosím neřešme v tento okamžik design (žádný není, je to jen jednoduchá stránka). Zároveň ještě čekáme na to, až vývojáři zpřístupní seznam článků z titulní stránky, takže demo obsahuje jen články z rubrik, bez prioritizace podle titulní stránky.

Off-line čtení nabízí možnost nastavit si, kolik se bude stahovat článků v jaké rubrice, v jakém pořadí budou zobrazené, můžete si tam povolit stahování "uložených článků" (po této funkci se mnozí čtenáři ptali) a můžete si nastavit, jestli chcete povolit stahování obrázků.

Druhá novinka je možnost spárovat si účet na IHNED.cz s účtem služeb Google, Facebook nebo Twitter. Pro přihlášení si pak nemusíte pamatovat své přihlašovací údaje na IHNED.cz, ale můžete využít třeba účtu pro Facebook nebo Gmail. Pro mnohé čtenáře to bude jednodušší varianta, alespoň dle množství stížností soudě: “Musím se přihlašovat, ale nikdy si nevzpomenu na heslo!” Vzhledem k tomu, že mnozí jsou stejně stále přihlášeni ke Googlu nebo Facebooku, se mohou přihlásit jedním kliknutím.

screenshot ucet ihned cz 2019 04 28 09 14 16

Účet na IHNED.cz samozřejmě zůstává nadále funkční, jen je spárovaný s účtem v jiné službě.

Pokud už účet máte - jste předplatitelé, nebo jste si alespoň jednou koupili článek - naleznete na stránce nastavení účtu sekci Připojené účty. Zde si můžete vybrat, jaký účet chcete spárovat (od každé služby jeden), a kliknutím na Připojit budete přesměrováni na stránky dané služby. Zde potvrdíte, že nám smí předat vaši identifikaci a e-mail (nic víc po vás nepožadujeme), a budete vráceni zpět. Od této chvíle se můžete přihlašovat buď jménem a heslem, nebo kliknutím na tlačítko s názvem služby.

screenshot ucet ihned cz 2019 04 28 09 11 05

Doufám, že obě novinky budou pro spoustu čtenářů užitečné, a těším se na shledanou u dalšího čísla klubového zpravodaje, nad další várkou novinek, vylepšení a oprav, které, jak doufáme, udělá z webu IHNED.cz místo, kam se rádi vracíte pro ověřené informace.

Související