Zatímco sociální demokraté trvají na svém požadavku zdanit zvláštní sazbou banky, premiér Andrej Babiš přichází s nápadem, jak dostat z bank více peněz bez zvýšení daňové zátěže. S bankéři jedná o zavedení investičního fondu. Do něj by banky dávaly část svých zisků. Ty by pak pod kontrolou státu směrovaly na stavby silnic nebo škol. Koaliční ČSSD to ale označuje za nesystémové.

Premiérův mluvčí Vladimír Vořechovský jednání s bankéři potvrdil. "Shodli se, že sektorová daň je zlo. Nebyl ani spor o tom, že by peníze měly jít hlavně na školy, školky nebo nemocnice," přiblížil směr, kterým se premiér ubírá.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.